Pizza z kebabem

Połączenie 2 ulubionych potraw Polaków “na mieście” czyli Pizza z Kebabem!

Zarówno pizza jak i kebab to dwa najpopularniejsze dania Polaków, po które sięgamy będąc na mieście lub zamawiamy do domu jeśli jesteśmy głodni. Bardzo ciekawe jest jednak połączenie tych dwóch dań, które diametralnie się od siebie różnią, a jednak podbijają rynek gastronomiczny i nie są już dziś rzadkością. Sprawdźmy zatem razem, skąd tak właściwie wzięła się pizza z kebabem i rozwiejmy wszystkie kontrowersje!

— 🍕 —

Masz ochotę na inną pizzę? Sprawdź nasze menu i wybierz jedną z 34 naszych propozycji.

Masz swoje ulubione składniki? Zadzwoń do naszej pizzerii we Wrocławiu pod 888 227 900 i skomponuj swoją własną pizzę na dziś.

el mariachi pizzeria psie pole

Życzę smacznego: Dariusz Pauter

— 🍕 —

Jak powstała pizza z kebabem 😉

Pizza z kebabem to zaskakujące połączenie kulinarnych tradycji dwóch różnych kultur – włoskiej i bliskowschodniej. Początki tego nietypowego dania sięgają lat 90. ubiegłego wieku, kiedy to zaczęło się pojawiać w polskich miastach, głównie na terenie lokali typu fast food. Inspiracją do stworzenia tego połączenia mogła być popularność zarówno pizzy jak i kebaba wśród Polaków, którzy cenią sobie smakowitość, szybkość podania i przystępną cenę tych dań.

Mamy wiele teorii na temat pochodzenia pizzy z kebabem, jednak dokładne źródło tego pomysłu pozostaje nieznane.

Jedna z teorii sugeruje, że połączenie tych dwóch dań mogło wyniknąć z inwencji lokalnych restauratorów, pragnących sprostać oczekiwaniom klientów poszukujących czegoś nowego i oryginalnego. Rzeczywiście, może być to prawda, gdyż w El Mariachi również staramy się dostosować naszą ofertę do klientów i jesteśmy to w stanie zrozumieć.

Inna teoria sugeruje, że pomysł na tę nietypową pizzę mógł być efektem kulinarnych eksperymentów osób mieszkających w Polsce, które chciały połączyć smaki swojej ojczyzny z lokalnymi preferencjami kulinar­nymi.

Bez względu na dokładne pochodzenie, pizza z kebabem szybko zdobyła popularność wśród mieszkańców polskich miast, stając się stałym punktem w menu wielu lokali gastronomicznych, zarówno tych typu fast food jak i tradycyjnych pizzerii. Pizza jest na tyle smaczną i uniwersalną podstawą, że można na niej komponować wiele różnych kombinacji smakowych.

Pizza z kebabem – składniki i warianty

Jeśli już wiemy, skąd może pochodzić pomysł na pizzę z kebabem warto również przyjrzeć się bliżej samemu „wynalazkowi”.

Głównymi składnikami pizzy z kebabem są oczywiście klasyczne składniki pizzy, takie jak ciasto, sos pomidorowy i ser, oraz charakterystyczne dla kebaba dodatki, takie jak mięso z rożna, warzywa i sosy.

to pizzy może być tradycyjne, cienkie lub grube, w zależności od preferencji i stylu dania serwowanego w danej restauracji. Pizzę z kebabem można podać w dwóch wariantach – tradycyjna pizza i samo ścięte mięso lub ciasto pizzy z sosem plus mięso kebab i warzywne dodatki na zimno, które lądują zazwyczaj w kebabie. Druga opcja może przypominać np. pizzę z rukolą którą nakłada się po upieczeniu, a stąd już tylko krok do pizzy typu kebab!

Co ciekawe, czasem pizza z kebabem często jest serwowana również z dodatkowymi składnikami charakterystycznymi dla kebaba takimi jak:

  • frytki
  • kapusta
  • sos

Istnieje również wiele wariantów pizzy z kebabem, w których można spotkać dodatkowe składniki, takie jak kukurydza, ananas czy jalapeno, dodające daniu dodatkowego smaku i pikantności. Taka konfiguracja z pewnością nie przypadłaby do gustu Włochom, którzy wyznają zasadę im mniej tym więcej oraz stawiają na prostotę. Trudno się im dziwić, gdyż to właśnie dzięki ich prostemu i bezkompromisowemu podejściu pizza przetrwała tyle lat i stała się tak popularna na całym świecie. Polacy mają jednak nieco inne gusta i oprócz pizzy lubią też inne kuchnie, które czasami starają się łączyć.

Mimo kontrowersji i krytyki pizza z kebabem nadal cieszy się ogromną popularnością wśród klientów restauracji i barów szybkiej obsługi. Jej niepowtarzalny smak, szybkość podania oraz stosunkowo niska cena sprawiają, że jest to często wybierane danie przez osoby poszukujące szybkiego i smacznego posiłku „na mieście”.

— 🍕 —

Zadzwoń 888 227 900 i zamów prawdopodobnie najlepszą pizzę na Psim Polu

— 🍕 —